شهروند خوب شهر زیبا می خواهد و شهر زیبا،شهروند خوب*********************************پرداخت عوارض مساوی با پویایی شهر است******************************شهر خوب و زیبا و سالم محصول مشارکت اجتماعی مسئولین و مردم است

 شهردار بندرگز

محمد علی آزادی کناری

 

کانال رسمی شهرداری بندرگز در پیام رسان ایتا

آخرین اخبار

پیوندها

آبشار چلم ریز

 

آبشار چلم ریز ، طبیعت گردشگری بندرگز

 

آبشار چلم ریز، بندرگز

آبشار چلم ریز یا چلم رزدرشهرستان بندرگزازتوابع استان همیشه سرسبزگلستان واقع است. این آبشار در جنوب شهرستان بندرگز و در نزدیکی روستای استون آباد واقع شده و مسیر دسترسی به آن نیاز به مهارتهای فنی و تجهیزات کوهنوردی دارد.

دسترسی به آبشارچلم ریز از راه مستقیم روستای استون آباد به طرف جنگل میسر است. راه های دسترسی دیگری نیز وجود دارد که با گذشتن از ایستگاه فروهر یا همان ایستگاه منابع طبیعی و عبور از راه فرعی به طور دقیق در قسمت شرقی آن قرار می گیرید.

 

 

 

 

با 15 دقیقه سنگ نوردی در جنگل پای آبشار خواهید رسید. ارتفاع این آبشار در حدود 15 متر است. این آبشار دارای اب صاف و زلالی است که حتی در زمان بارندگی که آب رودخانه های مجاور طغیان کرده و گل آلود می شوند آب این آبشار عاری از گل ولای و بسیار پاک و زلال است.

 

 

به خاطر رطوبت موجود در اطراف آبشارچلم ریز، نسیم ملایمی در فضای آن میوزد و هوای سردی دارد. با صعود از قسمت شرقی آبشار و طی مسافتی نه چندان زیاد به سنگ هایی نسبتا" بزرگ وکوچک پوشیده از خزه برخورد می کنید که لغزنده بوده که ادامه مسیر بدون وسایل ایمنی کوهنوردی کار بسیار خطرناکی خواهد بود. چلم نوعی گساه است که در جنگلهای این منطقه میروید و دلیل نامگذاری آبشار نیز به همین دلیل است.

 

 

استون آباد، روستایی است از توابع بخش نوکنده شهرستان بندر گز که در استان سرسبزگلستان واقع است. این روستا در دهستان بنفشه‌ تپه قرار دارد .روستای استون آباد یا استینوا در 10 کیلو متری شهرستان بندر گز و در پای رشته کوهای البرز واقع شده است. از مکان های زیبای آن میتوان به (کافر تپه)، آبشار شرشری، چشمه  قل قلی، چشمه  الو کک(علی یک)،آب بند استینوا و... اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی


اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر

محمد حسن رحیمی/حسن هادیان/مجتبی ریاحی/یوسف محمدی/عزیزاله عسگری

 

 

Template Design:Dima Group

آدرس: استان گلستان. بندرگز. خیابان شهید مطهری

تلفن: 34376690 017

پست الکترونیک: info@bandargazcity.ir

شما شهروندان گرامی می توانید با ارائه ی نظرات سازنده ی خود ما را در مدیریت شهر یاری نمایید...

تمام حقوق برای شهرداری بندرگز محفوظ است .  پیاده سازی و پشتیبانی: فنآوری اطلاعات نارون