شهروند خوب شهر زیبا می خواهد و شهر زیبا،شهروند خوب*********************************پرداخت عوارض مساوی با پویایی شهر است******************************شهر خوب و زیبا و سالم محصول مشارکت اجتماعی مسئولین و مردم است

شهردار بندرگز

مهندس جعفر رضایی

پیوندها

آخرین اخبار

رونمایی از طرح اطلس تقسیمات فضایی شهر بندرگز

به گزارش واحد شهرسازی شهرداری،طرح تقسیمات فضایی شهر بندرگز که بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور از اردیبهشت سال 96 آغاز شده بود به اتمام رسید.

 اسماعیل رضایی کارشناس و تهیه کننده طرح مذکور هدف از تهیه این طرح را شناسایی ابعاد کالبدی و اجتماعی محلات شهری و بکار گیری از ظرفیت های فضایی و اجتماعی ساکنان محلات عنوان کرد.

 

وی در خصوص روند تدوین طرح گفت: گام نخست در این طرح بهنگام کردن نقشه وضع موجود با بگارگیری نقشه های املاک واحد نوسازی ،نقشه  بلوک بندی مرکز آمار و برداشت میدانی بود.

گام دوم ورود اطلاعات به نرم افزار جی آی اس و تعیین محدوده محلات عرفی و تصویب آن در شورای شهر، و در گام سوم دریافت اطلاعات جمعیتی از مرکز آمار ایران و تحلیل جمعیتی مربوط به هر محله انجام شد.

 

وی در ادامه گفت: در این طرح اطلاعاتی نظیر تعداد جمعیت ،خانوار،گروهای سنی،وضعیت سواد،آمار ازدواج و اشتغال به تفکیک هر محله ارائه شده است.

 

رضایی افزود: در بررسی ابعاد فضایی و کالبدی محلات،نقشه کاربری وضع موجود هر محله به همراه جدول سرانه مربوطه که گویای میزان سرانه های خدماتی و کمبود های آن می باشد تهیه شده و نقشه پراکندگی کاربری های خدماتی و همچنین نقشه ویژگی های کمی معابر مربوط به هر محله دیده شده است

 

لازم به ذکر است که در این طرح،شهر بندرگز به 18 محله در قالب 4 حوزه تقسیم بندی شده است.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Template Design:Dima Group

آدرس: استان گلستان. بندرگز. خیابان شهید مطهری

تلفن: 34364690 017

پست الکترونیک: info@bandargazcity.ir

شما شهروندان گرامی می توانید با ارائه ی نظرات سازنده ی خود ما را در مدیریت شهر یاری نمایید...

تمام حقوق برای شهرداری بندرگز محفوظ است .  پیاده سازی و پشتیبانی: فنآوری اطلاعات نارون