شهروند خوب شهر زیبا می خواهد و شهر زیبا،شهروند خوب*********************************پرداخت عوارض مساوی با پویایی شهر است******************************شهر خوب و زیبا و سالم محصول مشارکت اجتماعی مسئولین و مردم است

سرپرست شهرداری بندرگز

مهندس جعفر رضایی

پیوندها

آخرین اخبار

بندرگز شهری محصور در حریم ها/رایزنی برای توسعه گردشگری ساحلی

شهردار بندرگز با بیان این که بندرگز شهری محصور در حریم هاست، گفت: بندرگز شهری محصور در حریم هاست ما از یک سو ساحل دریا را داریم و از سمت دیگر جاده سراسری که هر دو بخش دارای حریم حفاظتی هستند.

محسن دماوندی کمالی، در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: علاوه بر آن در داخل شهر راه آهن وجود دارد و دو خط فشار قوی برق و خط لوله فشار قوی گاز در راستای شرقی و غربی شهر قرار دارند، همچنین در دو سمت شهر دو رودخانه وجود دارد و افزون بر اینها شکل و پراکندگی ساخت و ساز هم باعث شده به لحاظ کالبدی قابلیت گسترش فضای سبز آنطور که شایسته است در شهر وجود نداشته باشد.

 

وی درباره تجهیزات پارک های موجود بیان کرد: همه پارک ها مجهز به فضای بازی و ورزش و امکانات اولیه لازم ازجمله آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی هستند و در پارک لاله محل استقرار سالمندان نیز تدارک دیده شده که وجود این امکانات برای شهر کوچکی مثل بندرگز در حد قابل قبول است.

دماوندی کمالی در خصوص برنامه شهرداری برای افزایش و توسعه فضای سبز بیان کرد: فضای سبز موجود در بندرگز در حال حاضر6هزار و 700 متر است، در قسمت شمالی شهر دو پارک بزرگ لاله و جنت وجود دارد و همچنین پارک بوستان و پارک ساحلی را در بخش ساحل دریا داریم.

 

ضلع جنوبی بندرگز فضای سبز ندارد

وی اظهار کرد: اما در ضلع جنوبی شهر متاسفانه به دلیل ساخت و ساز هایی که در سال های گذشته صورت گرفته است هیچ فضای سبزی در قالب پارک وجود ندارد و زمین مناسبی هم برای تملک یا خریداری وجود ندارد.

وی درباره برنامه های شهرداری این شهر در بخش درآمدهای پایدار اعلام کرد: یکی از مسائل و مشکلاتی که در شهر های زیر 50 هزار نفر وجود دارد بحث خودگردانی شهرداری است، درآمدهای شهرداری به تنهایی کفاف هزینه ها و خدمات عمرانی آن را نمی دهد، لذا ضروریست است که شهرداری ها در صدد ایجاد درآمدهای پایدار باشند که به شکل های مختلف در شهرداری ها در حال اجراست.

دماوندی کمالی افزود: در شهرستان بندرگز حدود پنج الی 6 سال است که تجهیزات CNG با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است، علاوه بر آن حدود 6 سال است که تاسیسات سنگ شکن توسط شهرداری بندرگز خریداری شده و با توجه به هزینه های بالای راه اندازی اولیه آن مذاکراتی را با سرمایه گذاران منطقه داشتیم تا این تاسیسات به صورت مشارکتی راه اندازی شود.

وی بیان کرد: علاوه بر این ها در سطح شهر زمین های بزرگی وجود دارد که شهرداری در تفکیک آنها سهمی دارد و رایزنی هایی از سوی شهرداری و شورای شهر در خصوص جذب سرمایه گذار برای احداث مجتمع های گردشگری، تفریحی و تجاری در زمین های بزرگ نزدیک به ساحل در حال انجام است.

 

المان ورودی شهر بندرگز به دلیل افزایش قیمت ناتمام ماند

دماوندی کمالی درباره سرانجام طرح ناتمام میدان ورودی شهر بیان کرد: این طرح در سال 89 در اختیار پیمانکار قرار گرفته بود ولی متاسفانه به دلیل طول کشیدن پروژه با افزایش قیمت ها روبه رو شد و در این میان پیمانکار مجبور به لغو پیمان شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جدول کشی اطراف میدان از محل اعتبارات داخلی شهرداری درحال انجام است و مراحل پایانی را طی می کند، اخیرا هم موافقت نامه ای در خصوص پیاده رو سازی اطراف میدان ورودی بین شهرداری و معاونت برنامه و بودجه استانداری در حال تبادل است که با واریز مرحله اول اعتبار کار عمرانی این  پروژه آغاز خواهد شد و بخشی از آن را تا پایان سال آماده می شود.

شهردار بندرگز ادامه داد: همزمان با این موضوع شهرداری بنا دارد با توجه به منابع مالی و درآمدی خود اقداماتی را در خصوص فضای سبز وسط میدان و سپس آسفالت حاشیه خاکی این میدان آغاز کند.

 

تکمیل المان ورودی بندرگز نیازمند حمایت های دولتی است

وی بیان کرد: همچنین المان وسط میدان با شمایل کنونی چندان مورد رضایت شهروندان نیست و در این خصوص هم برنامه ریزی و طراحی در حال انجام است تا شمایلی مشابه با فانوس دریای طراحی شود و روی همین سازه به شکل کامپوزیت قرار گیرد که البته بدون کمک های دولتی و نگاه ویژه مسئولین در آینده نزدیک امکان پذیر نخواهد بود.

دماوندی کمالی در پاسخ به توسعه مبلمان شهری در بندرگز اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در مسیرخیابان های اصلی شهردر حال حاضر بحث تعریض است که به علت وجود بافت فرسوده و عرض کم معابر قابلیت استقرار مبلمان شهری به طور شایسته وجود ندارد.

وی توضیح داد: تا زمانی که عقب نشینی ها صورت نگیرد و زیرساختهای لازم فراهم نشود این امر به شکل درست امکان پذیر نیست، در عین حال قرار است نقاطی که قابلیت استقرار مبلمان در آنجا وجود دارد شناسایی و به مرور این اقدام در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: در خیابان امام خمینی مسیر پمپ بنزین تا راهبند مشکل کم بودن عرض معبر خیابان اصلی وجود دارد که تعدادی ساختمان فرسوده در ضلع شرقی وغربی این خیابان قرار دارد و ما در حال رایزنی با مالکین این ساختمان ها هستیم که با اعطای یکسری طرح های تشویقی آنها را مجاب به عقب نشینی کنیم که در این صورت با باز شدن عرض معبر هم بخشی از مشکل ترافیکی این ناحیه و هم موضوع استقرار مبلمان شهری برطرف خواهد شد.

وی درباره کارهای انجام شده در خصوص زیبا سازی شهری بیان کرد: در زمان شهردار قبلی کارهای مثبتی در زمینه زیباسازی فضای شهری، رنگ آمیزی و طراحی فضای سبز صورت گرفته که این روند ادامه خواهد داشت و برنامه هایی هم در این زمینه داریم.

شهردار بندرگز خاطرنشان کرد: شهر بندرگز به عنوان پیشانی و دروازه ورودی استان نیازمند توجه جدی همه مسئولین شهرستانی و استانی است و در گام نخست توجه به بهسازی میدان ورودی امری لازم و ضروری است.

وی افزود: علاوه بر آن پیگیر این موضوع هستیم که زمین های بایر و بلا استفاده  ورودی شهر توسط مالکین حصارکشی شود از وضعیت فعلی و شمایل بافت روستایی خارج شود.

دماوندی کمالی اظهار کرد: پس از آن گام به گام و طی برنامه ای  مدون قرار است از المان هایی متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم منطقه در سطح شهر استقرار یابد، در این بحث کارگروهی را برای زیبا سازی شهر تشکیل دادیم که بعد از ایام سوگواری محرم این کارگروه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و سعی داریم برنامه کاملی را در بحث المان های شهری و زیبا سازی شهر برای استقبال از مهمانان نوروزی داشته باشیم.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سایت

Template Design:Dima Group

آدرس: استان گلستان. بندرگز. خیابان شهید مطهری

تلفن: 34364690 017

سامانه پیامک: 30002240454545

پست الکترونیک: info@bandargazcity.ir

شما شهروندان گرامی می توانید با ارائه ی نظرات سازنده ی خود ما را در مدیریت شهر یاری نمایید...

تمام حقوق برای شهرداری بندرگز محفوظ است .  پیاده سازی و پشتیبانی: فنآوری اطلاعات نارون